Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola Ublo > Perličky

   Perličky pro váš úsměv
  - aneb: Co povídaly vaše dětičky ... 

                                   per.PNG

          Školní rok 2023 / 2024

  Hošík se chlubí: "Já znám muchomůrku orgánovou. Ta se kuklí v lese a když ji sníš, rozpadne se v břiše a žere orgány."

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------   

         Školní rok 2022 / 2023

  Holčička: "Paní učtitelko, my máme prezidenta Petra Pavla a koho máte vy?"
  Děvčátko se chlubí: "Moje maminka je taky paní učitelka." Druhé dítko reaguje: "A můj tatínek je paní učitel."

  Holčička s ptá: "Paní učitelko, kde je paní kuchařka?" Učitelka: "Všechno pro vás uvařila a už šla domů." Holčička: "Aha. A kde je paní vysávačka?"

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

        Školní rok 2021 / 2022

   Uprostřed horkého letního den holčička zasvěceně informuje: "Paní učitelko, tohle oko mne bude bolet na Vánoce!"   

   Klučina lítostivě hlásí: "Paní učitelko, já jsem se píchl o Šípkovou Růženku!"

  Děti podle obrázků jmenují názvy profesí: "Stavěč (obrázek zedníka), nosič (číšník), vozič (horský záchranář), malovač (malíř) a šitička (švadlena)."
    Chlapec zkoumá nosem svou ponožku: "Je to dobré, ještě nesmrdí, mám ji teprve druhý den!"

    "Paní učitelko, jak se tomu říká, když se někomu vykotí patník?"  "Myslíš, zvrtne kotník?"

   Chlapeček se dělí s učitelkou o své zážitky: "Ráno mě vzbudila naše kočka. Nejdřív mručela, pak mě začala olizovat a nakonec mi dala první manželskou pusu!"

   Děvčátko se zasní: "Já se těším na Vánoce..." Učitelka: "Vánoce jsou ještě daleko." Holčička: "Jó, až ve Vsetíně!"

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------     
       Školní rok 2020 / 2021

 Děti hrály pohádku O perníkové chaloupce s prstovými loutkami. Chlapeček s loutkou Jeníčka: "... Ježibabo, nevím, jak se sedá na lopatu, pardon..." Holčička - vypravěč:" ... ježibaba lezla z pece a byla popálená a dopálená!"

   Chlapeček sundavá v šatně čepici ze zpocených vlasů a volá: "Já mám vlasy jako pružinu!"

  Hošík při obědě prohlíží kousky masa na talíři a hlásí: "Paní učitelko, já tam mám kostru!"  

  Chlapeček při vycházce: "Paní učitelko, podíváme se, jestli je tam ten býk?" Holčička: "To není býk, to je býčice. Vidíš, má parohy!" 

 Děvčátko u plotu poučuje menší holčičku: "Nedávej tam prsty, nebo tě ta slepice kousne!" Paní učitelka: "Zobne. Slepice mají zobák." "Ne, kousne! Mají zuby v zobáku!!!"
                               
                                      Vendula Polová on Twitter: "Slepice mají zuby a na zlomenou pánev je  nejlepší akupunktura! http://t.co/oUuyKncEEn"

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

       Školní rok 2019 / 2020    

  Paní školnice si nasazuje rukavice a zvídavý chlapeček ji se zájmem sleduje: "Jak vás pozoruju, je mi jasné, že jsou vám ty rukavice pěkně velké."

  Chlapeček: "Paní učitelko, slepice nekakají. Tlačí jenom vajíčka!"

  Chlapeček stojí na kopečku nad tunelem na školní zahradě a volá na paní učitelku: "Já jsem na hradě!" Učitelka: "A jsi hradní strašidlo, princ a nebo král?" Hošík: "Ne, já jsem normální."

       Školnice vytírá podlahu a hošík to komentuje: "Jak se na vás dívám, tak se tady pěkně nadřete!"    

   Holčička: "Paní učitelko, já jsem v noci jedla koblihy." Chlapeček přidá: "... a já jsem měl Toffife..." Učitelka reaguje: "Jo, jo samé zdravé věci..." a hošík doplní: "No, vždyť je tam oříšek!" 

  Děti se seznamují s květinami. Učitelka: "Tohle je kopretina a tahle květina se jmenuje rozrazil rezekvítek."  Za chvilku přiběhne holčička drží v ruce  rozrazil a volá: "Paní učitelko, našla jsem ten nárazník!"      

 Chlapeček rozumuje: "Od té doby, co mi paní učitelka nabídla tuhle koloběžku, jsem si ji zamiloval." Učitelka: "Koho? Koloběžku nebo paní učitelku?" "Paní učitelku!"

 Holčička vysvětluje paní učitelce: "Bratříček spinká. Je u maminky v bříšku. Víš, jak se bude jmenovat?" Učitelka: "Jak?" "Bratříček."        

  Paní lektorka při canisterapii vysvětlovala dětem, jak se chránit při ohrožení psem. "Podívejte, děti, i malý pes má takhle velké zuby." Holčička ihned reagovala: " A moje teta je má taky!"

  Ještě při canisterapii: "Vidíte, některé z vás si pejsek očichal..." Chlapeček: "... a o mě se opřel chlupama!"

 Při povídání o Grónsku volá holčička: "Paní učitelko, tahle plyšová liška není polární liška." Učitelka: "A která to tedy je?" "To je jarní liška!"  

 Chlapeček něco kutí prstíkem na svém chodidle.  Najednou 
s výkřikem vyskočí: "Paní učitelko! Paní učitelko! Jupí!" "Copak je, Pepíčku?" "Mně upadla bradavice!" 

  Děti hrají hru Na kukačku. Chlapeček hádá, čí hlas slyšel. Chlapeček:"To byla paní učitelka." "A která paní učitelka?" Chlapeček váhá, učitelka mu napovídá: "Jaké máme paní učitelky, jak se jmenují?" Bystrá odpověď: "Tebe, tuto a tamtu."

  Chlapeček: "Já jsem viděl sobíka tátu a sobíka mámu. A táta měl megálně velké parohy!!!"

  Paní učitelka: "Děti, víte, jak to bylo se Šípkovou Růženkou?" Chlapeček: "Já vím! Padla do křoví a usnula!"

 Povídáme si o lodích a chlapeček sděluje přesvědčivě paní učitelce: "Můj tatínek plul na Titaniku!" Paní učitelka:"To není možné." "Ano, je! Zachránil se na záchranném člunu!"

 Děti se seznamují s houbami a nad obrázky si opakují jejich názvy. Chlapeček - odborník:"Já vím, to je bedla tygrová." A holčička přidá: "Vochomůrka červenka!"   

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
   
     Školní rok 2018 / 2019

 Chlapeček se usilovně škrábe na chodidle. Učitelka: "Pořád tě ty štípance tak svědí,
Pepíčku?" Hošík: "Svědí. Táta mi na to dává koní krém."
     
 Děti si hrají na pískovišti, kluci dělají velkou hromadu písku: "Na ten mokrý dám suchý písek." "A já dám zas mokrý." Holčička je chvilku pozoruje a udiveně volá: "Jé, podívejte, už to suchá!"
 

 Chlapeček se chlubí: "Paní učitelko, já jsem viděl ptáčka." "Ano? A poznal jsi, který to je?" "Ano, trochu kos a trochu bažant!"

  Velký chlapec napomíná malého kamaráda: "
Pepíčku, vysvlékej se! Až budeš velký, tvoje žena ti to taky nebude dělat!"

 Ve třetí lekci Malé technické univerzity si děti povídaly jak se staví mosty a také si stavbu mostů vyzkoušely. Na závěr se lektorka snažila shrnout poznatky dětí a zeptala se holčičky: "Kde stojí most?" ... a duchaplná odpověď: "Pod vodou!!!"


 
Chlapeček nadšeně volá: "Pepíčku, Pepíčku, pojď se podívat, kolik je venku sněhu!" Druhý hošík vážně pokyvuje hlavou: " Hmmm, dvacet šest kilo!!!"


  Chlapeček: "Maminko, děti se ve školce tulí k paní učitelce." Maminka: "Ty se také tulíš?" Chlapeček: "Ještě ne, ale už jsem se o paní učitelku opřel!"     

  Paní učitelka má problémy s hlasivkami a chlapeček to komentuje: "Paní ředitelko, paní učitelce uchází hlas!"      

  Paní učitelka si povídá s dětmi o zavařování, sušení a mražení ovoce a zeleniny a ptá se: "Děti, jak u vás doma zpracováváte ovoce, aby vám dlouho vydrželo?" ... a  odpověď zasvěceného hošíka: " My máme doma kvas na slivovici!?!" 

 
 Na vycházce děti pozorují hlemýždě a holčička komentuje: "Paní učitelko, šnek je strašně slimovatý. A slimák, ten je ještě více slimovatý!!!"

  Dítko se ptá učitelky: "... a paní učitelko, kde pracujete?"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
       Školní rok 2017 / 2018

 Paní učitelka: "Co uděláte, děti, když vás píchne včela?" Bystré dítko: "Dáme na to infekci!"

 Chlapeček se probouzí po odpoledním spánku v horkém letním dni, protahuje se a hlásí: " Já jsem zpocený jako prasečí noha!"
 
 Chlapeček pracuje u stolečku - barví papírový talíř. Přijde k němu holčička a radí: "Dej si tam víc vody!" Chlapeček pohotově odpoví: "Já vím, ty chytrolínko!"


 Děti se na zahradě svolávají ke hře. "Půjdeš hrát s námi na zloděje?" "Co jsi? Zloděj, policajt nebo člověk?"

  Maminka se ptá chlapečka: "Která paní učitelka zůstala dnes s vámi na zahradě?" Chlapeček: "Ta pruhovaná!"  

  Děti se probouzí po odpoledním spánku a povídají si: "Já jsem spal jak tvrdá kostka!" "A já jako tvrdý medvěd!"

  Učitelka ukazuje dětem obrázky: "Tohle zvířátko bydlí v moři a jmenuje se ..." Chlapeček bleskově doplní: "Kapr!"

  Chlapeček: "Paní učitelko, vite, jak se jmenuje lítací kamínek?" "Jakpak?" "Meteorit!"

  Paní učitelka: "Děti, jak doma využíváte houby?" Holčička: "My doma děláme muchomůrkovou omáčku."
       
  Holčičky se ráno těší na snídani a povídají si: "Víš, co budeme mít dneska na snídani?" "Co?" "Vaječníkový chleba!"

  Chůva ukazuje chlapečkovi: "Tady tohle je rameno, tady máš loket ..." Chlapeček doplní: "... a tady mám chlupy!"

 

  Po skončení  divadelního představení se ptá herec dětí: "Copak je tohle, co ta zvířátka chtěla jíst?" Děti odpovídají: "Seno." Herec: "A jí lidé také seno?" Bystrý chlapec: "Ne, my jsme všežravci!" 

 Učitelka: "Děti, skončil měsíc září. Jak se  jmenuje měsíc, který včera začal?" Nikoho nic nenapadá, a tak učitelka napovídá: "Začíná na
Ř " Děti přemýšlí. "Začíná na ŘÍ ..." Chlapečkovi se rozzáří oči: "Řízek!"

  Povídáme si s dětmi o tom, jaké to bylo, když byli nemocní. Chlapeček: "Já jsem měl všude puntíky. Měl jsem neštovice." Přihlásí se druhý klučina: "A náš táta měl slivovice!!!"

 Chlapeček: "Můj děda je, paní učitelko,  opravář, víš?" Učitelka: "Ano? A co opravuje?" Chlapeček: "Má doma dvě izolepy!"

  Děti přiřazovaly smysly k jednotlivým částem těla a originálně zakončily: " ... uši - sluch, nos - čich, pusa - HLAD!!!"
       
 
Při vycházce jsme se zastavili pod obrovskou lípou. Učitelka: "Děti, kdopak ví, jak se jmenuje tenhle strom, který má lístky ve tvaru srdíčka?" Chlapeček-odborník: "Já, já to vím docela přesně: To je srdíčkový strom!"    

  Povídáme si o ovoci a zelenině ze zahrádek: "Děti, také vám narostl na zahrádce hrášek?" Holčička: "Nám ne, jenom odpoledne!" 


  Učitelka: "Děti , podívejte se, jak nad námi ty vlaštovičky létají. Co myslíte, co při tom létání sbírají?" Chlapeček: "Hlínu!"