Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola Ublo > Aktuality MŠ

Aktuality MŠ


Úplata za vzdělávání

Informujeme rodiče, že měsíční úplata za předškolní vzdělávání zůstává pro školní rok 2024/2025 ve stejné výši, tedy 600,- Kč.


Publikováno 26. 6. 2024 14:17

Provoz MŠ o letních prázdninách

V době letních prázdnin bude MŠ v provozu od 1. do 12.července 2024.
Školné za měsíc červenec bude zkráceno na 250,- Kč.
Zákonným zástupcům, kteří nahlásí, že jejich dítě nebude do MŠ docházet ani jeden den v červenci,
bude úplata za tento měsíc prominuta.

Od 15. července do 30. srpna 2024 bude provoz mateřské školy přerušen
z důvodu plánovaných oprav a čerpání dovolené zaměstnanců.

Děti v mateřské škole opět uvítáme v pondělí 2. září 2024.


Publikováno 3. 6. 2024 10:00

Fotografie z dění v MŠ

Odkaz na facebookovou skupinu pro sledování fotografií Vašich dětí ve školním roce 2023-2024: ZDE

Jednu fotografii z každé akce najdete také na těchto webových stránkách, položka "Fotogalerie MŠ".


Publikováno 31. 8. 2023 15:51

Realizace přírodní zahrady

1.etapa
   V roce 2019 proběhla 1.část rekonstrukce školní zahrady, která se proměnila na zahradu přírodní. Rekonstrukci zahájilo několik ochotných tatínků odstraněním starých průlezek a obec Ublo vybudováním bezpečných obrubníků kolem asfaltové plochy. Díky dotaci Státního fondu životního prostředí s nemalým přispěním obce Ublo mohou děti procvičovat svou obratnost na zážitkové stezce s opičí dráhou a tunelem. Úpravami prošel veškerý terén a na celé ploše zahrady je nasetý nový trávník. Přibyly vyvýšené záhony, kompostér, ohniště, hmyzí domek, úkryt pro ježka a pískoviště má nový lem. Ze šlapákového chodníku a sedacích hranolů mohou děti pozorovat rostliny i hmyz v nově naseté květnaté louce, desítky keřů i čtyři nové stromy, jejichž nasazením spolu s rodiči jsme první etapu rekonstrukce zahrady ukončili.


2.etapa 
   V létě 2021 pokračovala rekonstrukce školní zahrady 2. etapou. Plocha kamenné dlažby, připravená v první etapě, byla doplněna o výukový přístřešek s lavicemi a stoly. Zážitkovou stezku obohatil vodní prvek a interaktivní didaktické panely - Dendrofon, Skládačka, Potravní labyrint a Kuličkolam. Přibyla také vrbová chýše, kreslící tabule a pískoviště bylo doplněno zastíněním. U vstupu na školní zahradu vítá návštěvníky vedle informačního panelu také nový strom. Kompletní výměnou prošly dřevěné výplně oplocení na dvou stranách zahrady. Součástí realizace 2.etapy je zahradní nářadí a náčiní pro děti i pedagogy, sudy a soustava hadic na zalévání, literatura a pomůcky pro výuku na zahradě, mezi něž patří například také sušička ovoce, dalekohledy a zvětšovací kelímky, podsedáky nebo třeba pítko a budky pro ptáky. 

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

                                    www.mzp.cz  / www.sfzp.cz      

 www.mzp.cz

www.sfzp.cz

MZP_logo_RGB_v2.gifSFZP_H_CMYK.jpg

Zahrada je v provozních hodinách školy určena výhradně dětem MŠ. V odpoledních hodinách, o víkendech a prázdninách ji mohou navštěvovat také maminky s dětmi.

 

Publikováno 7. 9. 2021 9:42