Drobečková navigace

Úvodní stránka > Mateřská škola Ublo > Aktuality MŠ

Aktuality MŠ


30.6. Exkurze HZS Zlín

Ve čtvrtek 30.června pojedeme na exkurzi do Hasičského záchranného sboru Zlín.

Odjezd: 7,10 hod. linkovým autobusem od MŠ (7,37 z Vizovic)
Příchod nejpozději v 7,00 hodin !!!

Návštěva HZS: cca 8,25 - 10,00 hodin

Zpět: 10,36 ze zastávky Zlín - nemocnice do Vizovic,
          11,10 z Vizovic k MŠ (11,27) 

Děti dostanou ranní svačinu, ovoce i pití ze školky.
S sebou do batůžku: Pití a v případě deštivého počasí pláštěnku.


Publikováno 23. 6. 2022 13:54

Školné 2022 - 2023

Informujeme rodiče, že i ve školním roce 2022 - 2023 zůstává úplata za předškolní vzdělávání ("školné") ve výši 400,- Kč za měsíc.


Publikováno 16. 6. 2022 11:55

28.6. Zápis pro děti - cizince

Dne 28.6.2022 od 9 do 11 hodin se v Mateřské škole Ublo uskuteční zvláštní zápis, který je určen výhradně pro děti/cizince, kterým byla poskytnuta dočasná ochrana v souvislosti s válkou na Ukrajině nebo kterým bylo uděleno vízum k pobytu nad 90 dnů za účelem strpění pobytu na území ČR. Podrobnosti o zápisu a formulář přihlášky naleznete pod položkou dokumenty MŠ.

28 червня 2022 року з 9:00 до 11:00 в дитячому садку «Убло» відбудеться спеціальний набір, призначений виключно для дітей/іноземців, яким надано тимчасовий захист у зв’язку з війною в Україні або яким надано візу для перебування більше 90 днів для терпимості проживання в Чехії. Деталі щодо зарахування та анкети можна знайти в розділі «Документи в садок»


Publikováno 1. 6. 2022 11:32

Provoz MŠ o letních prázdninách

V době letních prázdnin bude mateřská škola v provozu od 1. do 13. července 2022.

Školné za měsíc červenec bude zkráceno na 140,- Kč.
Zákonným zástupcům, kteří nahlásí, že jejich dítě nebude do MŠ docházet ani jeden den v červenci, bude úplata za tento měsíc prominuta.

Od 14. července do 31.srpna 2022 bude provoz mateřské školy přerušen z důvodu plánovaných oprav a čerpání dovolené zaměstnanců.


Publikováno 10. 5. 2022 14:47

Provoz školy od 14.3.2022

Na základě mimořádného opatření MZ ČR, kterým se ruší povinnost nošení ochranných prostředků dýchacích cest (mimo dopravní prostředky, zdravotnická zařízení a některá zařízení soc.služeb)
vrací 
se i naše mateřská škola téměř po dvou letech
od pondělí 14.3. 2022 k běžnému provozu:

1) Rodiče ani zaměstnanci nemusí v MŠ nosit respirátory ani jinou ochranu dýchacích cest

2) Rodiče se při předávání rozloučí s dítětem u dveří do třídy a na stejném místě dítě také vyzvedávají 

Pozor! Stále platí, že vzdělávání v MŠ  se může účastnit pouze zdravé dítě, bez jakýchkoli příznaků infekčního onemocnění!


Publikováno 11. 3. 2022 14:15

Fotografie z dění v MŠ

Odkaz na facebookovou skupinu pro sledování fotografií Vašich dětí ve školním roce 2021-2022: ZDE:)

Jednu fotografii z každé akce najdete také na těchto webových stránkách, položka "Fotogalerie MŠ".


Publikováno 21. 2. 2022 15:59

Realizace přírodní zahrady

1.etapa
   V roce 2019 proběhla 1.část rekonstrukce školní zahrady, která se proměnila na zahradu přírodní. Rekonstrukci zahájilo několik ochotných tatínků odstraněním starých průlezek a obec Ublo vybudováním bezpečných obrubníků kolem asfaltové plochy. Díky dotaci Státního fondu životního prostředí s nemalým přispěním obce Ublo mohou děti procvičovat svou obratnost na zážitkové stezce s opičí dráhou a tunelem. Úpravami prošel veškerý terén a na celé ploše zahrady je nasetý nový trávník. Přibyly vyvýšené záhony, kompostér, ohniště, hmyzí domek, úkryt pro ježka a pískoviště má nový lem. Ze šlapákového chodníku a sedacích hranolů mohou děti pozorovat rostliny i hmyz v nově naseté květnaté louce, desítky keřů i čtyři nové stromy, jejichž nasazením spolu s rodiči jsme první etapu rekonstrukce zahrady ukončili.


2.etapa 
   V létě 2021 pokračovala rekonstrukce školní zahrady 2. etapou. Plocha kamenné dlažby, připravená v první etapě, byla doplněna o výukový přístřešek s lavicemi a stoly. Zážitkovou stezku obohatil vodní prvek a interaktivní didaktické panely - Dendrofon, Skládačka, Potravní labyrint a Kuličkolam. Přibyla také vrbová chýše, kreslící tabule a pískoviště bylo doplněno zastíněním. U vstupu na školní zahradu vítá návštěvníky vedle informačního panelu také nový strom. Kompletní výměnou prošly dřevěné výplně oplocení na dvou stranách zahrady. Součástí realizace 2.etapy je zahradní nářadí a náčiní pro děti i pedagogy, sudy a soustava hadic na zalévání, literatura a pomůcky pro výuku na zahradě, mezi něž patří například také sušička ovoce, dalekohledy a zvětšovací kelímky, podsedáky nebo třeba pítko a budky pro ptáky. Do vyvýšených záhonů už na jaře zasadily děti sazenice bylinek a zeleniny. Zářijové znovuotevření školní zahrady jsme s dětmi oslavili sportovními a didaktickými aktivitami. Celou etapu uzavřou děti nasazením cibulek jarních květin do jednoho ze záhonů ještě před příchodem zimy.  

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

                                    www.mzp.cz  / www.sfzp.cz      

 www.mzp.cz

www.sfzp.cz

MZP_logo_RGB_v2.gifSFZP_H_CMYK.jpg

Zahrada je v provozních hodinách školy určena výhradně dětem MŠ. V odpoledních hodinách, o víkendech a prázdninách ji mohou navštěvovat také maminky s dětmi.

 

Publikováno 7. 9. 2021 9:42


obecublo_footer.png